GeForce Now sayesinde en iyi bilgisayarlarda oyun oynama tecrübesi evimize geliyor.

Geçtiğimiz yıl MacOS için testlerine başlanan Nvidia’nın bulut üzerinden oyun oyna servisi GeForce Now, Windows sürümünü geldi. Binlerce liralık bütçe işi oyun sistemlerine kafa tutması ve oyunculuğun geleceğini değiştirmesi bekleniyor.

NVIDIA’nın bir süredir beta sürecinde olan bulut oyun servisi GeForce Now tüm oyuncuların kullanımına açıldı. Yıllardır farklı firmalar tarafından denenen bu tip servislerin an itibariyle en somut örneği durumunda GeForce Now. Servisin hizmete girmesiyle beraber özellikle bilgisayarı her oyunu çalıştırmaya yetmeyen oyuncular kendilerini bu üstün teknolojinin kollarına bıraktılar. Peki GeForce Now’ın performansı nasıl? GeForce Now kütüphanesinde hangi oyunlar yer alıyor? GeForce Now’ı Türkiye’de kullanmak mümkün mü? GeForce Now’ın Google Stadia ile farklılıkları neler? GeForce Now’ı kullanmak için ne kadar ücret ödemek gerekiyor? Şimdi tüm bu soruların cevaplarını bir bakalım.

GeForce Now nasıl kullanılır?

Her şeyden önce GeForce Now’ın nasıl kullanılacağını anlatmak istiyorum. Test sürecinin ardından PC, Mac ve Android sahibi tüm oyuncuların erişimine açılan hizmeti kullanabilmek için ilk olarak NVIDIA GeForce Now internet sitesini ziyaret etmelisiniz. Ardından bir NVIDIA hesabınız varsa onunla, yoksa yeni bir hesap açarak sitede oturum açmanız ve son olarak üyelik tercihinizi yapmanız gerekiyor. GeForce Now’ı ücretsiz olarak kullanmak mümkün ancak bazı kısıtlamalar mevcut. Sisteme yoğun talep olduğunda sıra beklemenin yanı sıra seansların bir saat ile sınırlandırılması oyun keyfini baltalıyor. Ücretli üyelik seçeneği olan Founders sayesinde hem bu sınırlar ortadan kalkıyor, hem de destekleyen oyunlar için NVIDIA’nın RTX teknolojisi aktif hale geliyor. Üstelik aylık ücreti 5,49 Euro olan Founders ilk üç ay boyunca ücretsiz kullanılabiliyor.

GeForce Now istemcisini çalıştırmak için çok güçlü bir PC gerekmiyor. Nvidia’nın açıklamalarına göre Intel HD 2000, GeForce 600 veya Radeon HD 3000 serisi grafik kartları servisten faydalanmak için yeterli. Diğer taraftan Intel i3 3.1 GHz ve 4GB RAM kombinasyonuyla GeForce Now akıcı bir şekilde kullanılabiliyor. Yani günümüzde 4 ila 6 yaşına girmiş bilgisayarlarda bile yakın zamanda piyasaya sürülmüş oyunları oynamak mümkün oluyor. 

Tek zorunluluk: Jet hızında ve hiç kopmayan internet bağlantısı. (Hayıflandığınızı duyar gibiyim)

GeForce Now hakkında daha çok bilgi almak ve beta testlerine katılmak isterseniz şuraya tıklamanız yeterli. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.