GTA V’den tüm eğlence sektörlerinde rekor geldi!

0
480

Oyun sektöründe ileri gelen markalardan biri olan Grand Theft Auto’nun beşinci oyunu yeni bir rekora daha sahip oldu. Açıklanan rakamlar doğrultusunda başarısını kanıtlayan oyun, tüm eğlence sektörünün en çok kazandıran markası olduğu açıklandı. Oyun sektörü tarihinin yanı sıra, film ve müzik sektörünün de dahil olduğu tüm eğlence sektörünün en çok kazandıran ürünü olan bu yapım, serisindeki eski oyunları fazlasıyla katladı. Açıklanan son rakamlara göre GTA V çıktığı günden bugüne kadar Rockstar Games’in kasasına 6 milyar dolarlık büyük bir servet eklendi.

Tüm platformlarda 90 milyonluk satış rakamıyla kırılması zor bir rekora daha imza atan yapım, yüzde 60 civarında PS3 ve PS4, yüzde 38 oranında ise Xbox 360 ve Xbox One’da satmış durumda. PC satışları ise bu istatistiğin sadece yüzde 2’sini oluşturuyor.

GTA V, eğlence sektöründe yeni bir rekora imza attı!

Sanıyoruz ki Rockstar Games, daha iyisini yapana kadar oyun sektörü tarihinde daha fazla satış rakamına erişebilecek başka bir oyun görebilme ihtimalimiz oldukça düşük. Hatta belki de Rockstar Games’in bile başka bir oyun ile bu rekoru geçmesi imkansız olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.