Vodafone gurubu son bir yıldır Türkiye’de bir çok esl takımlarına destek olarak ESL’in “Premium İş Ortağı” olmuştur.

ESL tarafından düzenlenen Intel Extreme Masters, ESL One ve ESL Pro League etkinliklerine sponsor olacak olan Vodafone Grubu, bugüne kadar “erkek egemen” bir spor dalı olarak bilinen espor alanında çeşitliliği ve kadın katılımını teşvik eden bir dizi girişime de destek verecek.

Yeni 5G teknolojilerinin önünü açacak

Vodafone Grubu, ESL işbirliğiyle, faaliyet gösterdiği 25 ülkede espor oyuncularını ve hayranlarını bir araya getirecek. Vodafone, bu ülkelerde, 104 milyonu 4G müşterisi olmak üzere 500 milyonu aşkın mobil müşteriye ve 19 milyonu aşkın sabit geniş bant müşterisine hizmet veriyor. Vodafone-ESL işbirliği, oyun pazarında bir dönüşüm yaratması beklenen yeni 5G teknolojilerinin geliştirilmesi için de bir fırsat sunacak.

Vodafone Grubu, ESL iş birliğiyle faaliyet gösterdiği 25 ülkede espor oyuncularını ve hayranlarını bir araya getirecek. Vodafone, bu ülkelerde, 104 milyonu 4G müşterisi olmak üzere 500 milyonu aşkın mobil müşteriye ve 19 milyonu aşkın sabit geniş bant müşterisine hizmet veriyor. Vodafone-ESL iş birliği, oyun pazarında bir dönüşüm yaratması beklenen yeni 5G teknolojilerinin geliştirilmesi için de bir fırsat sunacak.

Espora kadın katılımını teşvik edecek

Vodafone Grubu ve ESL ayrıca, bugüne kadar “erkek egemen” bir spor dalı olarak bilinen espor alanında çeşitliliği ve kadın katılımını teşvik eden bir dizi girişime de destek verecek. Bu kapsamda, Mayıs ayında düzenlenecek IEM Sidney etkinliğinde kadın e-sporcular karşılaşmasının “Premium İş Ortağı” olarak yer alacak olan Vodafone, kadınların e-spor dünyasına profesyonel olarak katılabilmelerine ve bu alanda kariyer yapabilmelerine yönelik fırsatlara dikkat çekmek amacıyla, dünyanın önde gelen kadın espor oyuncularıyla birlikte çalışacak.

Etkinlikler tüm dünyada canlı yayınlanacak

Vodafone Grubu, ESL ile yapılan işbirliği kapsamında, Mayıs ayında IEM Sidney (Avustralya) ve ESL One Birmingham (İngiltere), Temmuz ayında ise ESL One Köln (Almanya) etkinliklerine “Premium İş Ortağı” olarak destek verecek. Etkinliklerin tamamı, dünyanın dört bir yanından canlı izlenebilecek.

Vodafone’un ESL ile yaptığı sponsorluk anlaşması, “Vodafone View” canlı yayın hizmeti, içerik ve reklam dağıtımının yanı sıra etkinliklerdeki markalama ve aktivasyon çalışmalarını da içeriyor.

ESL Üst Yöneticisi (CEO) Ralf Reichert de Vodafone Grubu ile iş birliği yapmaktan büyük heyecan duyduklarını aktararak, şunları kaydetti:

Bilgi birikimi ve deneyimi ile ESL’ye önemli destek verecek olan Vodafone’un iş ortağı olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Esl Üst Yöneticisi olan Ralf’ın bu yorumu Vodafone ile yaptıkları bu iş birliğinden gayet mutlu olduklarını görüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.