Apple, macOS Mojave için büyük bir yazılım güncellemesi olan macOS 10.14.4’ü yakın zamanda yayınlandı. Bir çok iyileştirmenin yapıldığı bu sürümü desteklenen tüm sistemlere, Sistem Tercihleri bölmesi aracılığıyla yerleşik Apple Yazılım Güncelleme işlevini kullanarak veya Apple.com adresinde bulunan bağımsız yükleyiciyi kullanarak güncelleyebilirsiniz.
Download the macOS Mojave 10.14.4 Update
Download the macOS Mojave 10.14.4 Combo Update


Apple, macOS Mojave 10.14.4 ile birlikte Mac kullanıcılarına Apple News+ abonelik servisine masaüstünden erişme imkanı tanıdı. Yeniden hatırlatmak gerekirse; Apple News+, abonelerin gazete ve dergilere sınırsız bir şekilde erişebilmesini sağlıyor. Servis, iOS cihazlara da iOS 12.2 güncellemesi ile birlikte eklenmişti.

Ekran Resmi 2019-03-26 00.07.47.jpg

NVIDIA Alternatif Grafik Sürücüleri, MacOS Mojave için henüz güncellenmemiştir. NVIDIA Maxwell veya Pascal grafik kartlarının kullanıcıları şimdilik şimdilik MacOS High Sierra’da kalmalıdır.

Güncelleme ile birlikte Touch ID donanımına sahip olan MacBook’larda Safari için otomatik doldurma özelliği geliyor. Bu sayede kayıtlı şifreleriniz herhangi bir kullanıcı tarafından kullanılamıyor. Ayrıca güncelleme ile uyumlu web siteleri için karanlık mod, açılır pencere bildirimleri ve güvenli olmayan web sayfaları için uyarılar da geliyor.


Güncellenmiş ses sürücüleri

Mojave’nin AppleALC veya VoodooHDA kullanıcılarının bu sürücüleri güncellemesine gerek yok.

MBR formatlı diskte macOS Mojave kullananlar güncelleme betiğini kullanmalılar.

Apple Store Gerekmeden macOS Mojave Güncelleme

Güncelleme öncesi bilinmesi gerekenler.

  • Sistemininizin boot edilebilir bir yedeğini alın.
  • Clover Bootloader güncellemesi yapın.
  • Güncelleme öncesi eğer kextlerinizi Library / Extensions yada System / Library / Extensions içinde kullanıyorsanız bunları EFI / CLOVER / Kexts / Others içine kopyalayın.CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.