Apple Watch vs FitBit Versa

0
530

Akıllı saat dünyasına Versa adıyla Fitbit markası ikinci akıllı saatini yayınlamış oldu. Versa, spor severler için bugün alabileceğiniz en iyi akıllı saat klasmanındadır. Peki Apple Watch ile arasında ki fark ve benzerliklere gelecek olursak…

  • Benzer sağlık ölçümlerini (yakılan kalori, atılan adımlar, kalp hızı) izler ve Apple Watch’dan farklı olarak, hem Android hem de iOS cihazlarla uyumludur.
  • Her iki akıllı saat de birinci ve üçüncü taraf uygulamalarından bildirim alabilir.
  • Apple Watch doğrudan metin mesajlarına yanıt vermenizi sağlar (benzer bir özellik yakında Android kullanıcıları için Versa’ya gelir.)
  • Çok platformlu uyumluluk, daha iyi pil ömrü ve fitness severler için daha zengin bir ekosistem, Versa’nın lehine ağır bir şekilde terazi uyguladı .
  • Versa (200 $) aynı zamanda en son Apple Watch’dan (329 $) çok daha ucuzdur ve bu da onu çok daha iyi bir genel değer haline getirmektedir.
Tasarım: Apple Watch, daha güzel, daha kaliteli bir görünüme sahip ve daha fazla özelleştirilebilirlik sunuyor, ancak Fitbit Versa’nın tek bedene uygun yapısı da gerçekten çekici, bu yüzden bu yuvarlak bir tasarıma sahip.
Fitbit
Bildirimler: Apple Watch ve Fitbit Versa, telefonunuzdaki bildirimleri görüntüleyebilir, ancak yalnızca Fitbit hem iPhone’larda hem de Android telefonlarda çalışır.
Fitbit Versa
Fitness izleme: Her iki akıllı saat de benzer sağlık ölçümlerini izler, ancak Fitbit sizi smartwatch kullanıcıları olmayan çok daha geniş bir fitness odaklı topluluğa yönlendirir.
Fitbit Versa
Pil ömrü: Fitbit Versa, Apple Watch’ın pil ömrünün dört katı olduğu ve bu da haftada bir veya iki kez şarj edileceği anlamına geliyor.
Fitbit Versa

Fitbit’in Versa, önce güçlü bir fitness izci ve ikinci bir smartwatch. Bir Android kullanıcısıysanız, seçiminiz zaten sizin için yapılmıştır.

Fitbit burada akıllı bir oyun yaptı: Sadece en uygun Android uyumlu smartwatch’ı uzun süre piyasaya sürmekle kalmadı, tek bir boyut ve fiyat noktasına odaklandı ve saati popüler bir temelin üzerine kurdu.

Fiyat, tasarım, içerik açısından Apple sınıfta kaldı diyemem ama Fitbit daha cazip geldi. Karar yine de sizin 🙂

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.