Dünyada dijital olarak satın alınan oyunların büyük pastadaki payı her geçen gün artıyor ve bu konuda oyuncuların başvurduğu en popüler kaynaklardan birisi de Kinguin. Oyunlar için sunduğu uygun fiyatlar ile dikkat çeken firma son günlerde Blockchainyatırımları ve nihayetinde Kinguin.io ile gündemde.

Peki Kinguin.io nedir ve oyuncuların hangi alışkanlıklarını değiştirmeye aday? Akıllardaki bu soruları Kinguin’in kurucusu Viktor Romaniuk Wanli‘ye sorduk ve ortaya son derece keyifli bir röportaj çıktı.

1- Her röportajın en genel sorusu ile başlayalım, başarılı bir iş adamı olarak sizi daha fazla tanımak isteriz.

Çekoslovakya’da doğdum ve beş yaşıma kadar oraya yaşadım. Daha sonra Suriye’ye taşındık ve liseyi orada bitirdim, bu sayede Arapça konuşabiliyorum. 1994 yılında Prag’a yerleştim ve profesyonel iş hayatım böylelikle başlamış oldu. Bilgisayar oyunları seven biri olarak, espor turnuvaları düzenlemeye başladım. Bunlar global etkinlikler değildi ama evi dolduracak kadar büyüktü. 2009’da Polonya’ya yerleştim. Buradaki oyun sektörü potansiyelini görünce eBay’in Polonya’daki benzeri olan Allegro’da oyun satmaya başladım. Sonra mağaza açarak seçenekleri donanım ve oyuncu ekipmanlarıyla genişlettim. Buna rağmen oyun piyasasının e-ticarete kaydığını fark eder etmez, online mağazaları kurdum ve bu da uluslararası pazarlara girmeme olanak verdi.

2- Kinguin macerası nasıl başladı?

Kinguin benim için pratik gelen bir fikirdi. 2012 yılında Avrupa sınırları içinde 15 online mağazam vardı. Tek bir platform altında toplamam gerektiğini hissedince Kinguin doğdu ve alanında lider oldu.

5- Kinguin.io ile ilgili heyecanlandıran gelişmeler neler? Resmi olarak ne zaman başlıyor?

En önemlisi para birimi olan Krown’umuz. Henüz Pre-ICO ve ICO ile açıklandı. Daha uygun fiyatlara kullanıcılara oyun, sanal eşyalar ve hizmetler satın almalarına olanak verecek. Daha hızlı alışveriş gerçek oluyor diyebiliriz. Ayrıca Estonya’da yeni elde ettiğimiz lisans ile Krown’ları resmi para birimleriyle takas edebileceğiz.

6- Ne zaman ve nasıl Pre- ICO sürecine dahil olabiliriz?

Pre – ICO yoğun talep ve 3000 üzeri Airdrop kaydı sebebiyle 31 Mayıs’a kadar uzatıldı. Katılmak isteyenler www.kinguin.io üzerinden tüm detaylı bilgilere ve gelişmelere ulaşabilirler.

Aşağıdaki videoda konu ile ilgili ufak bir bilgi verilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.