PlayStation 5 Çoktan Üçüncü Parti Geliştiricilerine Gönderilmiş!

0
548

PlayStation 5’in hazır olduğu söylentisi ortaya çıktı. Bu tarz söylemler her yıl çıksa da bu sefer oyun endüstrisinin içerisinde yer alan Marcus Sellars, PlayStation 5’in çoktan hazır olduğunu ve geçtiğimiz aylarda üçüncü parti geliştiricilere gönderildiğini belirtti. Developer Kit olarak gönderildiğini belirten Marcus, geçtiğimiz haftalarda Spyro the Dragon remaster triology’yi ve Diablo 3’ün Switch’e geleceğini ilk belirten kişiydi. Bu yüzden bu söylentiyi biraz da olsa dikkate almakta fayda var.

Ne demişler ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

Geçtiğimiz hafta duyurulan Mart ayı PlayStation Plus oyunlarıyla beraber PlayStation 3 ve PS Vita’nın 2019 yılından itibaren ücretsiz oyun almayacağını belirtmiş ve Sony tarafından yeni bir planlar gerçekleştiğinin sinyalini vermişti. 2013 yılından beri gönüllere taht kuran PlayStation 4, bu zaman kadar ki konsolların ilk sıralarında yer almakta.

Marcus Sellars’ın diğer bir tahmini ise PlayStation 5’in E3 2018’de sevenlerine duyurulacağı. Tabi bu bir kaç yıl sonra da olabilir. Hatırlayalım ki PlayStation 4’ün developer kitleri konsolun çıkışından iki yıl önce dağıtılmıştı. Belki, PlayStation 5 için de aynı yolu izlerler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.