Çarşamba, Ağustos 4, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Windows 10 Update Bugün Yayında!

Windows 10 Update Bugün Yayında!

0
555

Windows daha öncelerde yaptığı açıklamalarda Windows 10 dan sonrasının olmayacağını söylemişti. Tabi ki iyileştirmeler ve geliştirmeler yapılacaktı. Windows 10, ilk önemli güncellemeyi 10 Nisan 2018, ikinci önemli güncellemeyi ise bugün yayınladı.

Yeni özellikler, ekran süresini daha verimli hale getirmek için tasarlanmıştır.

Not: Microsoft hesabınızla oturum açılan cihazlarda çalışır.
Güncellemenin başlık eki, üzerinde çalıştığınız şeyleri bulmak için 30 güne kadar geriye gitmenizi sağlayan Zaman Çizelgesidir.  Bu sayede, dışarıda ve işteyken telefonunuzda bazı araştırmalar yapabilir ve daha sonra masaüstünüzden alabilirsiniz.

Diğer bir önemli özellik ise, Focus Assist. Çalışırken devamlı önümüze çıkan bildirimleri, e-postaları, güncellemeleri engeller veya kapatırsınız. Verimlilik yolunda ilerleyen web tabanlı dikkat dağıtıcılıklarını ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

Diğer dikkat çeken özellikler arasında Microsoft Edge‘e yönelik sekmeler ve web ödeme formlarında otomatik doldurma ve Dikte Etme güncellemeleri bulunur. Ses girişi uygulamasını aramak yerine, artık herhangi bir metin alanında sadece Win + H tuşlarına basarak sözlü sözcüğü yakalayabileceksiniz. Uyumlu bir termostatınız varsa, akıllı evinizi PC’nizden yönetmek için ses özelliklerini de kullanabileceksiniz.

Diğer eklemeler, kurumsal müşteriler, yeni fotoğraf, 3D ve Karışık Gerçeklik deneyimleri, güvenlik iyileştirmeleri ve oyun geliştirmeleri için basitleştirilmiş BT yönetim araçları içerir . Güncelleme bugün itibari ile ücretsiz olarak indirilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.